National Inland Championships

1981 - Draycote Water First Dave Sherwin 64203 Freckles
Second Graeme Castle 62779 Bagheera
1982 - Oxford First Dave Sherwin 64203 Freckles
  Second Dave Turtle 66742 Second Best
1983 - Derwent First Dave Sherwin 64203 Freckles
  Second David Roe 66600 Waferdanos
1984 - Bough Beech First Graeme Castle 66666 Hathi
  Second Dave Sherwin 64203 Freckles
1985 - Grafham First Dave Sherwin 64203 Freckles
  Second Rob Lyne 66066 True Brit
1986 - Bewl Valley First Ian Walker 65908 Turn of the Tide
  Second Rob Lyne 66066 True Brit
1987 - Staunton First Ian Walker 65908 Turn of the Tide
  Second Guy Wilkins 67008 Salami Tactics
1988 - Bough Beech First Peter Harper 68552 No Hurry Harry
  Second Guy Wilkins 67008 Salami Tactics
1989 - Derwent First Clive Goodman 68262 Aeolus
  Second Guy Wilkins 67008 Salami Tactics
1990 - Bartley First Mark Chadwick 66600 Waferdanos
  Second Adrian Lynham 66066 True Brit
1991 - Bassenthwaite First Chris Lynham 69110 Box of Chocolates
Second Mark Chadwick 66600 Waferdanos
1992 - Rickmansworth ? First Chris Lynham & Alister Nimmo 69110 Box of Chocolates
Second Ian & Max Capener 69269 Madcap 3
1993 - Bala First Ian & Max Capener 69440 Madcap 4
  Second Tim Ware & Christian Hughes 69188 Ware ‘n’ Tear
1994 - Queen Mary First Dave Gebhard & J. Gebhard 69608 Eat This
  Second Chris Lynham & Guy Revill 69333 Zebedee
1995 - Northampton First Matthew Greenhill & Martin Boatman 69680 Mind over Matter
  Second Tim Ware & Christian Hughes 69696 Sea Sure
1996 - Oxford First Ian & Fay Capener 69750 A Madcap Comedy
  Second Phil Smith & A. Thomas 69675 - (Ampheta)bean
1997 - Derwent Res. First Gerbil Owens & Rebecca Killian 69469  
  Second Robert Shaw & Danny Boatman 69755  
1998 - Hollingworth First Ian and Fay Capener 69805 Escape
  Second Max Capener & Adam McGovern 69440 Madcap 4
1999 - Margam First Tim Gray & Peter Gray 69675 - Amphetabean
  Second Guy Wilkins & Ben Wilkins 67008 Salami Tactics
2000 - Staunton Harold First Dave & Jake Gebhard 70037 Never too Old to Kick Ass
Second Tim & Peter Gray 69675 - Amphetabean
2001 - Queen Mary First Guy & Ben Wilkins 39508 - Norbert
  Second Stuart Bithell & Johnny Toogood 70000  
2002 - Hollingworth First Jonny McGovern & Nicola Brook 69907 Crianza
  Second Niki & Christian Birrell 69164 Be Realistic
2003 - Wraysbury Lake First Guy & Joe Wilkins 39508 - Norbert
  Second Niki & Christian Birrell 70159  
2004 - Bass First Dave & Joric Gebhard 70332 (New all GRP boat)
  Second Eloise & Kayleigh Hansen 70167 Double Trouble
2005 - Staunton First Peter Gray & Rachel Williamson 70347 Logical
  Second Josh Rumbol & Tom Lovesey 70263 Ace of Clubs
2006 - Chew Valley First Josh & Joric Gebhard 70442 Proud to be a Geordie
  Second Anna Mackenzie & Holly Scott 70172 ‘Av it
2007 - Blithfield First Chris Rust & Oliver Newman 70362 Utter Chaos
  Second David & Beth Grey 70450 Emerald Isle II
2008 - Hollingworth First Andy & Tom Smith 70513 Gill Race Team
  Second Ed & Beth Grey 70515 Jack A'tack
2009 - Windermere First Ed & Beth Grey 70515 Jack A'tack
  Second Tom Lovesey & Milly Pugh 69724 Baptism of Fire
2010 - Blithfield SC First Ross Kearney & Max Odell 70624 Tryanasauross Max
  Second Andy & Tom Smith 70513 Gill Race Team
2011 - Northampton First Andy & Tom Smith 70513 Gill Race Team
  Second Ed Grayson (singlehanded) 70015 B-limey Something Different
2012 - Northampton First Andy & Tom Smith 70513 Gill Race Team
  Second Sarah & George Richards 70618  Tinytanic
2013 - Beaver First Rachel (Reg) Grayson & Gemma Francis-Burnett 70756 - Little Britches
  Second Emma Grayson & Ben Settle 70757 - Maverick
2014 - Beaver First Rachel (Reg) Grayson & Alex Baird 70756 - Little Britches
  Second Henry & Jamie Rastrick 70472 - Wild Thing
2017 - Shustoke First Chris & Daisy Fuller 70915 - Ripples
  Second Sandy & Douglas Simpson 70806 - Mischief

 

Latest forum posts

  • No posts to display.