Midland Championships

1972 - Hollowell First H. Jones 22396 Huliya
  Second E. Wilson 17782 Griddlebone
1973 - Northamton First H. Jones 22396 Huliya
  Second W. Childs 1510 Fiamineyye
1974 - Grafham First H. Jones 22396 Huliya
  Second B. Childs 1510 Fiaminette
1975 - Errwood First M. Rushall 48010 Goldrush
  Second Danny Mellar 37577 Orion
1976 - Middle Nene First C. Maxfield 51031 Mini
  Second J. Reece 33 Gemini
1977 - Staunton First D. Beere 6950 Pinta
  Second C. Eales 43234 This side up
1978 - Shustoke First G. Owen 58214 A Stitch in Tyne
  Second Danny Mellar 50821 Orion III
1979 - Middle Nene First G. Owen 58214 A Stitch in Tyne
  Second Guy Wilkins 6008 The Aquafourus
1980 - Kessingland First Chris & Mark Sidey 60100 Supersidewinder
  Second Mike & Tim Bees 50980 Bumble
1981 - Staunton First Graeme Castle 62779 Bagheera
  Second D. Hart 55703 Bionic Bijou
1982 - Chase First S. Hudson 66074 Creme de la Creme
  Second Dave Turtle 62743 Lets Go Gardening
1983 - Draycote First Andrew Parkinson 65033 Matandy II
  Second Rob Lyne 66066 True Brit
1984 - Grafham First Graeme Castle 66666 Hathi
  Second Rob Lyne 66066 True Brit
1985 - Bartley First Nick Barrett 66778 Nike
  Second Cole Briscoe 67700 Jaws
1986 - Draycote First Rob Lyne 66066 True Brit
  Second Graeme Castle 66666 Hathi
1987 - Cransley First Dave Warren 67866 Wozatru
  Second M. Wright 63392  
1988 - Rutland First Lee Goodey 68550 Odin
  Second Andrea Peters 68277 Tigger
1989 - Staunton First Guy Wilkins 67008 Salami Tactics
  Second Howard Tear 68550 Odin
1990 - Chase First Colin Goodman 67676 Lizzie Tonkin
  Second Ian Capener 46307 Madcap 2
1991 - Draycote First Ian Capener 69269 Madcap III
  Second Colin Goodman 69180 Perfect Pitch
1992 - Hoveringham First Dave Gebhard & J. Gebhard 69337  
  Second Tim Ware & B. Hughes 69188 Ware ‘n’ Tear
1993 - Middle Nene First Tim Ware &  Christian Hughes 69188 Ware ‘n’ Tear
  Second Ian Capener & Max Capener 69440 Madcap 4
1994 - Staunton First Ian Capener & Max Capener 69440 Madcap 4
  Second Lee Harvey & John Moore 69577 Tinker
1995 - Draycote First Barnaby Smith & James Newton 69020 Ida
  Second Tim Ware & Christian Hughes 69666 Orange Peel
1996 - Bartley First David Gebhard & Joshua Gebhard 69737 Bad Karen
  Second Ian Capener & Fay Capener 69750 A Madcap Comedy
1997 - Brightlingsea First Ian Capener & Fay Capener 69805 Escape
  Second Max Capener & Susan Toman 69440 Madcap 4
1998 - Staunton First David Gebhard & Judy Gebhard 69837 And on the 8th day
  Second Ian Capener & Fay Capener 69805 Escape
1999 - Shustoke First Alan Bennett & Holly Scott 69929 Zarya
  Second Tim Gray & Peter Gray 69675 Amphetabean
2000 - Northampton First David Gebhard & Jake Gebhard 70037 Never too Old to Kick Ass
  Second William Winter & Karl Baumbach 69906 Boadicea
2001 - Notts County First Tim Gray & Simon Foskett 70100 The Golden Snitch
  Second Richard Cornes & Katy Sharpes 69756 Last Chance
2002 - Shustoke First Stuart Bithell & Holly Scott 70172 ‘Av-It
  Second Vince Horey & Thomas Horey 70163 Sven
2003 - Staunton First Robert Struckett & Tom Hodkinson 70002 Magic
  Second Vince Horey & Tom Horey 70163 Sven
2004 - Bartley First Robert Struckett & Tom Hodkinson 70002 Magic
  Second Juliet Long & Richard Long 70222 Whatever !
2005 - Shustoke First Anna Mackenzie & Holly Scott 70172 ‘Av-It
  Second Peter Gray & Matt Foskett 70347 Logical
2008 - Shustoke First Andy & Tom Smith 70513 Gill Race Team
  Second Ed & Beth Grey 70515 Jack A'tack

 

Latest forum posts

  • No posts to display.